انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد و دکتری+ مشاوره رایگان 24 ساعته!

از مسئولیت پروژه شما شانه خالی نمی کنیم!

سفارش خود را انجام دهید!

انجام صفر تا صد پایان نامه
انجام صفر تا صد پایان نامه

کافه یادداشت، با سال ها تجربه در یاری رساندن به دانشجویان در مسیر تحصیلات تکمیلی، کنار شماست تا با ارائه ی خدماتی دقیق و باکیفیت، این چالش بزرگ را به خاطره ای خوش تبدیل کند. ما در کافه یادداشت، از ایده پردازی و انتخاب موضوع تا نگارش و ارائه ی نهایی، همراهتان خواهیم بود و با ارائه ی بهترین راهکا رها، پایان نامه ای درخشان را برایتان رقم خواهیم زد. اما رسالت ما در کافه یادداشت، فراتر از ارائه ی خدمات صرف است. ما در تلاشیم با منصفانه ترین قیمت ها، خدمات منحصر به فرد و با کیفیتی را به شما ارائه دهیم تا دغدغه ی هزینه ها نیز از ذهنتان پاک شود.

همین حالا با کافه یادداشت تماس بگیرید و طعم شیرین آسودگی خاطر را در نگارش صفر تا صد پایان نامه بچشید!

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

 

اهمیت کیفیت در نگارش صفر تا صد پایان نامه ارشد

پایان نامه فارغ التحصیلی آخرین کاری است که هر دانشجویی پس از اتمام واحد های درسی باید انجام دهد. ارائه باکیفیت پایان نامه جزوی از رزومه دانشجو حساب می شود. پس از ارائه و تصویب تیم داوری در دانشگاه دانشجو باید بتواند با دلایل منطقی از پایان نامه خود دفاع کند و نظر استادان مربوطه را جلب کند. در صورتی که شما مراحل انجام پایان نامه را با دقت پیش رفته باشید و بتوانید یک ارائه خوب هم داشته باشید پایان نامه شما جزو مقالات علمی قرار می گیرد و از این پس افراد دیگر به پایان نامه شما استناد خواهند کرد. برای همین نگارش اصولی پایان نامه بسیار اهمیت دارد.

پایان نامه خود را چگونه شروع کنیم؟

اولین مرحله از مراحل انجام پایان نامه دانشگاه آزاد این است که شما بتوانید یک پرسش پژوهشی اصلی را مطرح و پاسخ دهید. شاید فرایند انجام پایان نامه یک فعالیت کسالت آور برای شما باشد اما با طرح پرسش اساسی و خارج کردن پایان نامه از یک نوشته تئوری به یک نوشته کاربردی که یک مشکل و یک پرسش اساسی را پاسخ می دهد؛ می توانید از انجام آن لذت ببرید.

 در قدم اول سعی کنید به طرح پرسش پژوهشی مناسب بپردازید تا در ادامه مسیر دلسرد و نا امید نشوید. به یاد داشته باشید پایان نامه ای که می نویسد توسط تمامی دانشجویان هم مقطع شما مطالعه خواهد شد. افرادی به پایان نامه شما رجوع خواهند کرد که دانش و تجربه بالایی را در این زمینه دارند بنابراین از زیاده گویی و نوشتن مطالب غیرضروری بپردازید. کشف موضوعات جدید و پروژه های جدید باعث می شود تا مطالب شما تاپ و دسته اول باشد.

مراحل انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد

مراحل انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد؛ از اخذ و تدوین تا دفاع

برای نگارش پایان نامه لازم است تا به مراحل و انجام دادن آن کاملا مسلط باشید. در ادامه مراحل انجام صفر تا صد انجام پایان نامه را بیان خواهیم کرد. هر یک از مراحل باید با دقت و جزئیات انجام شود در صورتی که در هر کدام از مراحل انجام پایان نامه نیاز به کمک، مشاوره نیاز داشتید و همچنین برای اطلاع از هزینه انجام پایان نامه ارشد و شرایط انجام پایان نامه میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشد و از مشاوره رایگان بهترین موسسه انجام پایان نامه یعنی کافه یادداشت بهره مند گردید.مراحل صفر تا صد انجام پایان نامه به شرح زیر است:

 • انتخاب موضوع پایان نامه؛ گام اول انجام صفر تا صد پایان نامه
 • انتخاب استاد راهنما و مشاور
 • تکمیل فرم انتخاب موضوع و ارائه آن به مدیر گروه رشته مربوط
 • تکمیل پروپوزال زیر نظر استاد راهنما و مشاور و ارائه پروپوزال به گروه تخصصی
 • تصویب پرپوزال در گروه تخصصی و ارسال به پژوهش دانشکده
 • صدور کد و دریافت نامه کدینگ
 • نگارش پایان نامه
 • اعلام آمادگی و تعیین جلسه دفاع از پایان نامه
 • ثبت نمره نهایی

انتخاب موضوع پایان نامه؛ گام اول انجام صفر تا صد پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه ارشد، بسیار اهمیت دارد. چرا که پروسه انجام آن برای شما فارغ از مبحث دریافت نمره، لذت بخش خواهد بود. در نتیجه انتخاب موضوع پایان نامه ارشد به کیفیت نهایی انجام کار از این منظر نیز وابسته است. موضوع مورد نظرتان می تواند یک نظریه، مولف یا بازه ی زمانی خاص باشد. پس می توانید به این مسئله فکر کنید که روند تحقیق تان چگونه پیش برود. در حقیقت با فکر کردن به علاقه مندی های آکادمیک تان می توانید این موضوع را به خوبی پیش ببرید. 

در صورت وجود مشکل در این زمینه درس های دوره کارشناسی تان را مرور کنید و ببینید آیا موضوع خاصی وجود دارد که به آن علاقه مند باشید؟ یا خیر. توجه داشته باشید که مراحل انجام پایان نامه ارشد و متن نگارش شده آن باید در عین خلاصه بودن کامل و جامع باشد و کلیه مباحث مربوطه را پوشش دهد. دامنه تحقیق در مورد پایان نامه ارشد می بایست یک ساله الی شش ماهه به اتمام برسد. اگر باز هم در انتخاب موضوع پایان نامه دچار مشکل هستید می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. 

نکات دیگری که باید در مورد مراحل انجام صفر تا صد پایان نامه رشته های مختلف یا رساله دکتری به آن توجه داشته باشید این است که، موضوع پایان نامه رشته های مختلف نباید تکراری باشد؛ موضوع پایان نامه با تخصص مشاوره استاد راهنما و مشاور انتخابی شما باید یکسان باشد؛ همچنین باید در حوزه تخصصی تحصیلی شما باشد. 

لازم به ذکر است که ۲ نمره از کل نمره پایان نامه رشته های مختلف مرتبط با ارائه مقاله است. پس نگارش مقاله می بایست از مرحله شروع پیشنهاد موضوع آغاز شود، تا فرصت و امکان استخراج آن به آسانی وجود داشته باشد. جالب است بدانید که توجه به اولویت های تحقیقاتی سازمان های دیگر در مورد انتخاب موضوع صفر تا صد پایان نامه ارشد به شما هزینه های لازم را برای پیشبرد آن خواهد داد.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

انتخاب استاد راهنما و مشاور؛ فرشته نجات در صفر تا صد پایان نامه ارشد

در مسیر پر پیچ و خم انجام پایان ‌نامه، انتخاب استاد راهنما و مشاور درست مانند یافتن فرشته نجات است. این راهنمایان متخصص و دانا شما را در گذرگاه ‌های تاریکی و چالش‌های پیش رو یاری کرده و به سوی موفقیت هدایت می ‌کنند. برای نکات لازم و ضروری جهت انتخاب استاد راهنما و مشاور پایان نامه ارشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به دنبال استادی باشید که در زمینه تحقیقاتی شما تخصص داشته باشد. جلسه ای با استاد راهنما ترتیب دهید: در این جلسه، فرم پروپوزال تکمیل شده و سابقه تحقیقاتی خود را ارائه دهید. قبل از نهایی کردن انتخاب خود، مطمئن شوید که استاد راهنما ظرفیت پذیرش دانشجوی جدید را دارد.
 • اگر استاد راهنمای شما موافقت کرد، می‌توانید با او درباره انتخاب استاد مشاور و همچنین مشاور صنعتی خود مشورت کنید. دانشجو باید قبل از صحبت با اساتید، از تعداد پایان‌ نامه‌ هایی که راهنمایی و مشاوره می‌ کنند، خبر داشته باشد. استاد راهنما و مشاور موظف هستند قبل از امضای فرم، بررسی کنند که آیا ظرفیت پذیرش دانشجو را دارند یا نه. اگر ظرفیت تکمیل باشد، استاد نباید فرم را امضا کند و دانشجو را به معاونت پژوهشی بفرستد.
 • برای استادان راهنما و مشاورانی که برای اولین بار با واحد همکاری می ‌کنند، ارسال رزومه کامل تحصیلی، آموزشی و پژوهشی الزامی است. تصویر آخرین مدرک تحصیلی در هر رشته باید ارسال شود و همچنین مدارکی از جمله تصویر کارت ملی، صفحه اول شناسنامه، صفحه اول دفترچه بیمه، آخرین حکم کارگزین باید به کارشناس تحصیلات تکمیلی تحویل داده شود. برای پرداخت حق الزحمه نیز، شماره حساب بانکی خود را به امور پژوهشی اعلام نمایید.

انتخاب استاد راهنما و مشاور در صفر تا صد پایان نامه

تکمیل فرم انتخاب موضوع و ارائه آن به مدیر گروه رشته مربوط

این مرحله نیز همانند انتخاب موضوع در صفر تا صد پایان ‌نامه ارشد، با در نظر گرفتن اصول و نکات ارائه شده، باید به مدیر گروه تخصصی مربوطه ارائه شود. شما می توانید برای اطمینان از نوآوری، عدم تکرار و همچنین عدم وجود پژوهش ‌های مشابه در مورد آن موضوع به پایگاه‌ های مرتبط مراجعه. در صورت احراز این شرایط و تأیید نهایی موضوع به عنوان مناسب ‌ترین گزینه، پرینت نتایج جستجوی خود از سایت ‌های مربوطه را تهیه و به فرم مربوطه الصاق نمایید.

تکمیل پروپوزال زیر نظر راهنما و ارائه آن به گروه تخصصی

در صورت تایید موضوع تحقیق شما توسط استاد راهنما، می توانید با کمک مقالات مرتبط اقدام به نوشتن پروپوزال نمایید. از قبیل موارد خواسته شده در موضوع صفر تا صد پایان نامه می توان به ساختار زیر اشاره کرد:

 • عنوان تحقیق
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • اهمیت و ضرورت تحقیق
 • پیشینه تحقیق
 • اهداف تحقیق (هدف کلی و جزئی)
 • سوالات تحقیق
 • فرضیه های تحقیق
 • تعاریف مفهومی و عملیاتی
 • متغیرها
 • روش اجرای تحقیق
 • محدودیت های احتمالی
 • اجرای تحقیق
 • نتیجه‌ گیری
 • منابع

نکته لازم این است که این فرم برای همه رشته ‌ها یکسان است وباید برای تصویب موضوع پایان‌ نامه باید آن را تکمیل کنید. اگر تا تاریخ مشخص شده پروپوزال را ارائه ندهید، تمام مسئولیت‌ ها و پیامد های آن در طول تحصیل به عهده شما خواهد بود. هیچ عذری در مورد عدم اطلاع‌ رسانی کافی در این خصوص پذیرفته نمی ‌شود. شما دانشجویان گرامی می توانید برای دریافت فرم پروپوزال، به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید و در بخش مربوط به فرم های پایان نامه، روی لینک “فرم پروپوزال” کلیک کرده و آن را دانلود نمایید.

تصویب پرپوزال در گروه تخصصی و ارسال آن به پژوهش دانشکده

پس از تأیید اولیه پروپوزال توسط استاد راهنما، گام‌ های زیر برای نهایی شدن آن در صفر تا صد انجام پایان نامه ضروری است:

 • تصویب پروپوزال در شورای گروه:

زمانی که پروپوزال شما با موفقیت از سدّ نظرات استاد راهنما عبور کرد، حالا آماده‌ ی ورود به عرصه‌ ی شور و مشورت در شورای گروه است. پس از امضای نهایی، پروپوزال را به صورت حضوری به مدیر گروه تحویل دهید و یک نسخه الکترونیکی از طریق ایمیل هم بفرستید. مدیر گروه، با ظرافت و دقت، جلسه‌ ای را با اعضای شورای گروه ترتیب خواهد داد تا پروپوزال شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

 • تصویب در شورای پژوهشی دانشگاه:

پس از موافقت شورای گروه آموزشی، پروپوزال شما توسط مدیر گروه به شورای پژوهشی دانشگاه ارسال می شود تا در آنجا به طور نهایی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد. این فرآیند توسط بخش پژوهش دانشگاه انجام می شود.

صدور کد و دریافت نامه کدینگ

بعد از اینکه شورای پژوهشی دانشگاه پروپوزال شما را تأیید کرد، برای دریافت “کد پایان‌ نامه” و انتساب آن به استاد راهنمایتان در صف قرار می‌گیرد. ارائه این کد هنگام دفاع از پایان ‌نامه الزامی است. بخش پژوهش دانشگاه وظیفه‌ ی دریافت “کد پایان‌ نامه” و انتساب آن به پروپوزال شما را بر عهده دارد. 

پس از تأیید نهایی پروپوزال توسط شورای پژوهشی دانشگاه، می‌ توانید رسماً کار تحقیق و نگارش پایان‌ نامه خود را آغاز کنید. از زمان تصویب پروپوزال در شورا، که تاریخ تأیید نهایی آن محسوب می ‌شود، حداقل ۶ ماه باید بگذرد تا در صورت تأیید نهایی توسط استاد راهنما و داوران، مجوز دفاع از پایان ‌نامه را کسب کنید.

نگارش پایان نامه

نگارش پایان نامه؛ سکوی پرتاب شما به سوی موفقیت

بعد از بررسی نهایی پرپوزال‌ ها در شورای پژوهشی دانشکده، لیست دانشجویانی که پروپوزال آن‌ها تأیید شده به همراه کد پایان ‌نامه ‌در برد تحصیالت تکمیلی منتشر خواهد شد. همچنین احکام اساتید راهنما و مشاور برای این دانشجویان صادر می‌شود. اکنون وقت نگارش پایان‌ نامه فرا رسیده است! پس از اعلام اسامی دانشجویانی که پروپوزال آن‌ها نهایی شده، این دانشجویان می‌توانند با مطالعه دقیق “فایل شیوه ‌نامه نگارش پایان ‌نامه” که در برد تحصیيلات تکمیلی قابل دریافت است، کار نگارش پایان‌نامه خود را آغاز کنند. 

لازم به ذکر است که مطالعه کامل فایل شیوه ‌نامه نگارش پایان‌ نامه و تنظیم صفحات پایان ‌نامه بر اساس آن الزامی است و در صورت عدم رعایت موارد قید شده در این فایل، از پذیرش نهایی پایان ‌نامه شما خودداری خواهد شد. برای انجام مراحل نگارش لازم است که پس از نگارش هر فصل، گزارش پیشرفت کار آن فصل را برای بررسی و تأیید به استاد راهنما و مشاور خود ارائه دهید. 

زمانی که تمام فصول نگارش شد، یک نسخه چاپی از پیش ‌نویس نهایی پایان ‌نامه را به استاد راهنما و مشاور خود تحویل دهید تا نظرات و پیشنهادات اصلاحی را ارائه دهند. پس از اعمال اصلاحات لازم، نسخه نهایی پایان ‌نامه را مطابق با فرم تعهد اصالت پایان‌ نامه و صورتجلسه دفاع که در برد تحصیيلات تکمیلی قابل دریافت است، تایپ و آماده ارائه سازید.

فصول نگارش پایان نامه:

پنج فصل مجزا، اسکلت ‌بندی جامع پژوهش شما را تشکیل می‌دهند. در این چارچوب منسجم، هر فصل وظیفه ‌ای مشخص بر عهده دارد و گامی ‌در جهت تکمیل پرتره نهایی پژوهش شما برداشته می ‌شود. این 5 فصل شامل موارد زیر است:

 • در فصل اول به معرفی موضوع مورد بحث و بررسی می‌پردازیم و دلایل انتخاب آن را شرح می‌دهیم. همچنین، اهداف کلی و جزئی پژوهش را مشخص کرده و محدوده زمانی و مکانی مطالعه را تعیین می‌کنیم.
 • در فصل دوم به مروری بر ادبیات موجود در زمینه تحقیق می ‌پردازیم که درواقع دروازه ورود به متن اصلی پژوهش است. در مقدمه، به تشریح اهداف و اهمیت تحقیق پرداخته و با طرح سوالات پژوهشی، ذهن خواننده را برای ورود به عمق مباحث آماده می‌کنیم.
 • در فصل سوم به بررسی چگونگی انجام تحقیق و حل مسئله می‌پردازیم. این بررسی شامل روش جمع‌آوری اطلاعات، گروه مورد مطالعه و شیوه تحلیل داده‌ها خواهد بود.
 • در فصل چهارم، یافته ‌ها و نتایج حاصل از تحقیق را مورد بررسی قرار می دهیم. برای این منظور، داده ‌های جمع‌آوری شده را تحلیل و بررسی آماری می‌کنیم. این بررسی شامل محاسبه درصد و فراوانی، ضریب همبستگی، آزمون‌های تی، اف و سایر آزمون‌ های آماری مرتبط و همچنین ارائه نتایج در قالب جداول، نمودا رها و شکل‌ ها خواهد بود.
 • فصل پنجم یعنی فصل پایانی نگارش صفر تا صد پایان نامه نوبت به جمع‌ بندی یافته‌ ها و دستاورد های پژوهش می‌رسد. در این بخش، محقق موظف است ضمن تحلیل دقیق نتایج، به واکاوی محدودیت ‌های موجود در انجام پژوهش بپردازد. این محدودیت ‌ها می‌ توانند ناشی از عوامل داخلی و یا خارجی مرتبط با پژوهشگر باشند.

اعلام آمادگی و تعیین جلسه دفاع از پایان نامه

دانشجویان گرامی کارشناسی ارشد، فرصتی 6 ماهه بعد از تصویب پروپوزال در گروه تخصصی، برای دفاع از پایان‌ نامه خود دارند. اما باید به خاطر داشته باشید که دفاع زودتر از موعد 6 ماهه مجاز نیست. پس از اینکه استاد راهنما و مشاور شما، پایان‌ نامه را نهایی تأیید کردند و اصلاحات اولیه انجام شد، می‌توانید برای دانلود فرم “اعلام آمادگی دفاع” (فرم شماره 7) به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید. 

برای دفاع از پایان ‌نامه، دو شرط اصلی که وجود دارد این است که دانشجویان ترم آخر باید نمره تمام واحدهای درسی خود را اعلام کرده باشند و همچنین باید برای اخذ یا تمدید واحد پایان ‌نامه اقدام کرده باشند. دانشجو پس از اینکه استاد راهنما و مشاور فرم آمادگی دفاع را امضا و تأیید کردند، باید برای انجام انتخاب داور و صدور ابلاغیه داور یا دریافت فرم داوری اقدام نماید. 

برای تعیین دفاع، زمانی که داوران نظر خود را در مورد پایان ‌نامه ارائه دادند، مدیر گروه تاریخ دفاع را تعیین و به دانشجو اعلام می‌کند. این تاریخ باید توسط کارشناس پژوهش دانشکده در برنامه زمان‌ بندی ثبت شود. راهنمای دانشجویان برای انتخاب تاریخ دفاع از پایان‌ نامه با استاد راهنما یا مشاور و داور غیر عضو واحد تهران غرب اگر استاد راهنما، مشاور یا داور شما عضو هیئت علمی واحد تهران غرب نیستند، مراحل زیر را برای تعیین تاریخ دفاع از پایان ‌نامه خود دنبال کنید:

 • با استاد راهنما، مشاور و یا داور خود هماهنگ کرده و زمانی را که می‌توانند برای حضور در جلسه دفاعیه در واحد دانشگاهی حاضر شوند، تعیین کنید.
 • تاریخ تعیین شده را به اطلاع مدیر گروه خود برسانید.
 • توجه داشته باشید که تاریخ نهایی پس از بررسی توسط کارشناس پژوهش دانشکده و عدم تداخل با جلسات دفاعیه سایر گروه‌ها، رسمیت می ‌یابد.
 • در موعد تعیین شده توسط کارشناس پژوهش دانشکده، برای نهایی کردن تاریخ دفاع، به ایشان مراجعه کنید.
 • در هنگام مراجعه، یک نسخه CD حاوی محتوای کامل پایان‌ نامه خود را به همراه داشته باشید.
 • همچنین فرم ‌های لازم برای شرکت در جلسه دفاعیه را از کارشناس پژوهش دانشکده دریافت کنید.

ثبت نمره نهایی

ثبت نمره نهایی پایان نامه معمولاً شامل پیروی از رویه های خاصی است که توسط مؤسسه یا بخش آموزشی شما تعیین می شود. 20 نمره پایان نامه شامل 16 نمره ارزشیابی کیفیت دفاع دانشجو خواهد بود که توسط استادان راهنما و داور ثبت می شود. 2 نمره ارزشیابی فرم های گزارش پیشرفت کار ۳ ماهه و 2 نمره ارزشیابی مقاله چاپ شده مستخرج از پایان نامه که در اختیار بخش پژوهش دانشگاه است.
دانشجو تا یک سال بعد از دفاع از پایان ‌نامه فرصت دارد مدارک پذیرش یا چاپ مقاله مرتبط با پایان ‌نامه را به بخش پژوهش دانشگاه ارائه کند. دانشجو در صورت عدم تمایل به ارائه مقاله، می ‌تواند به مرحله بعدی که صحافی پایان ‌نامه است، برود.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

صفر تا صد پایان نامه با کافه یادداشت؛ کلید قبولی شما

اگر دانشجوی دانشگاه آزاد یا دولتی هستید و در مسیر انجام پایان نامه خود نیاز به مشاوره و کمک دارید. تیم تخصصی کافه یادداشت کنار شما است. از انتخاب موضوع تا انجام پایان نامه و نگارش فصل های پایان نامه می توانید از تیم با تجربه ما کمک بگیرید. در هر رشته تحصیلی که باشید و در هر مقطع تحصیلی می توانید از کافه یادداشت مشاوره بگیرید. پایان نامه شما با بالاترین کیفیت، دقت و با مناسب ترین قیمت انجام خواهد شد. کافی است وارد سایت شوید و از خدمات ارائه شده استفاده کنید یا با متخصصان و محققان مجرب کافه یادداشت تماس بگیرید.