ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی و ترجمه مقاله تخصصی + استخدام مترجم

ترجمه خوب و مترجم نامرئی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک سربرگ اضافه کنید

  چه نیازی به ترجمه مقاله تخصصی داریم؟

  بسیاری از افراد برای دریافت پذیرش از سوی یک دانشگاه معتبر نیاز دارند تا نتایج علمی و تحقیقاتی خود را به زبان بین المللی، ارائه کنند. این نتایج باید به صورت مقاله و به زبان های زنده دنیا ارائه شود تا مورد قبول دانشگاه ها باشد. اهمیت در اختیار داشتن چنین پژوهشی برای کسب اعتبار لازم در دانشگاه مورد نظرتان بر کسی پوشیده نیست. اما اگر ترجمه مقاله تخصصی به درستی انجام نشود، این تاثیرگذاری نتیجه ی برعکس را خواهد داشت. مهم ترین عواملی که باعث رد یک مقاله و در نهایت رد درخواست شما برای پذیرش در یک دانشگاه می شوند را می توان به ترجمه نادرست بدون انتقال صحیح مفاهیم و بی کیفیت دانست.

  در نتیجه ترجمه تخصصی متون تاثیر مهمی بر روی آینده تحصیلی  و حتی کاری شما خواهد داشت. پس ببینید که ترجمه انگلیسی به فارسی خود را به چه مترجمی می سپارید. ترجمه مقاله تخصصی متعددی توسط تیم کافه یادداشت به انجام رسیده است که نشان از تجربه و تخصص آنها در این امر مهم و حساس می باشد. شما می توانید برای ترجمه مقاله انگلیسی به تیم کافه یادداشت اعتماد کنید و برای به موفقیت رسیدن درخواست های متعدد تان در حوزه پذیرش دانشگاه یا مورد قبول واقع شدن در عرصه های بین المللی ترجمه مقالات و یافته های خود را به تیم ما بسپارید. با ترجمه دقیق و ارزان مقالات تان می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و هم از پرداخت هزینه های گزاف در امان بمانید و هم اینکه کیفیت مورد قبولی را از ترجمه مقاله مورد نظر دریافت کنید. در نتیجه شانس شما برای رسیدن به هدفی که در ذهن دارید افزایش خواهد یافت.

  در صورتیکه حتی برای ترجمه مقاله ها و پروژه های دانشجویی نیز به یک تیم حرفه ای نیازمند هستید می توانید به ما اعتماد نمایید. هنگامی که صحبت از ترجمه متون انگلیسی به فارسی می شود بسیاری از افراد که چندین جلسه کلاس زبان رفته اند، مدعی خواهند شد که می توانند متون مختلف را به فارسی ترجمه کنند. اما هنگامی که صحبت از ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی می شود بسیاری از افراد پا پس کشیده و یا آن که از پس ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی بر نخواهند آمد. پس چگونه ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی و ترجمه متن انگلیسی را انجام داد؟

  برای مشاوره در مورد سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی با ما تماس بگیرید: ۰۹۳۵۹۸۱۶۲۸۷

  ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در بهترین سایت ترجمه

  ترجمه مقاله تخصصی از دو جنبه ی دیگر نیز اهمیت دارد؛ یکی دانشجویانی هستند که نیازمند ترجمه کتاب و مقالات تخصصی هستند اما زمان مناسب برای انجام این کار را ندارند. دوم محققانی هستند که باید منابع خارجی را مطالعه کنند و اطلاعات لازم را از آن استخراج نمایند و همین افراد به دلیل ذیق وقت فرصت انجام این کار را نیز ندارند. گروهی دیگر را دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل می دهند که باید زمانی را صرف بررسی و تحقیق کرده تا بتوانند پایان نامه خود را به اتمام برسانند. بررسی این منابع خارجی نیز بسیار وقت گیر بوده و می تواند باعث طولانی شدن مدت به پایان رسیدن پایان نامه شود. اما راه چاره  ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی در چنین حالاتی چیست؟

  شما می توانید با سپردن ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی خود به تیم کافه یادداشت از بحران کمبود زمان عبور کنید و تایم بیشتری برای انجام تحقیق یا پژوهش خود در اختیار بگیرید.

  فوت فن های کوزه گری ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی را بشناسیم!

  هنگامی که می خواهید یک نوار به انگلیسی را به فارسی ترجمه کنید متوجه خواهید شد که این کار به همان آسانی که فکر می کردید نبوده و نمی توانید از ترجمه تحت الفظی برای برگرداندن یک مقاله از انگلیسی به فارسی استفاده کنید. پس چاره چیست؟ چگونه می توانیم مقالات انگلیسی را به فارسی برگردانیم؟

  اگر بخواهیم بدون رودربایستی با شما صحبت کنیم باید بگوییم که هر کسی که علم اندکی از زبان انگلیسی دارد قادر نخواهد بود تا ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی را انجام دهد. برای این کار لازم است که شخص مورد نظر احاطه کامل ای به زبان انگلیسی داشته و با اصطلاحات و کنایه های آن به طور کامل آشنا باشد.

  برای داشتن یک ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان لازم است که مجموعه ای از قواعد را رعایت کرده و با رعایت نکاتی هرچند ساده اما کاربردی ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی را به صورت حرفه ای انجام دهید.

  هم طراز لغات و اصطلاحات انگلیسی را در زبان فارسی پیدا کنید!

  بسیاری از کلمات، لغات و اصطلاحات یک زبان در زبان دیگر کاملاً بی معنی بوده و غیر منطقی است. بنابراین باید شخص مترجم به طور کامل به زبان مقصد و مبدا آشنا بوده و بتواند اصطلاحات و کنایه های موجود را به بهترین نحو ممکن برگرداند.

  ترجمه مستقیم را فراموش کنید!

  اگر بخواهید که ساختار جمله را عینا به کار برده و بدون هیچ تغییری آن را به زبان موردنظر برگردانید قطعا دچار مشکل خواهید شد. در زبان های مختلف جای فعل فاعل و سایر بخش های جمله متفاوت بوده و اگر بخواهید ترجمه مستقیم را انجام دهید بدون شک یک ترجمه غلط از آب در می آورید. بنابراین اگر قصد دارید که ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان را انجام دهید از ترجمه مستقیم بپرهیزید.

  داشتن خلاقیت برای ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی الزامی است!

  هنگامی که ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله را انجام می دهید متوجه خواهید شد که تبلیغات و نام موسسات، اصطلاحات و شعارهای تبلیغاتی در مقاله مورد نظر وجود دارد که باید با روشی کاملا متفاوت ترجمه شود. این امر به عهده شما بوده و خلاقیت شما است که می تواند در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی روان به شما کمک کند.

  ضمایر موجود را با یکدیگر تطبیق دهید!

  برای ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله باید ضمایر موجود را شناخته و بتوانید آن ‌ها را با یکدیگر تطبیق دهید. برای مثال در زبان انگلیسی تنها ضمیر «شما» وجود دارد در حالی که در نسخه های زبان فارسی معادل آن «تو» و «شما» است. بنابراین اگر احاطه کاملی به زبان انگلیسی ندارید پیشنهاد می کنیم که از استخدام مترجم استفاده کنید.

  جایگزین کردن اصطلاحات فرهنگی!

  مورد جایگزین کردن اصطلاحات فرهنگی زمانی به کار میرود که با یک اصطلاح یا عبارتی که مختص یک فرهنگ است روبرو شده و برای ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی روان باید بتوانید به خوبی آن اصطلاح را ترجمه کنید. برای مثال هنگامی که قصد دارید یک اصطلاح فرهنگی را به زبان مورد نظر برگردانید باید اصطلاح آن در زبان مقصد را نیز به طور کامل بشناسید.

  چگونه می توان ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان را انجام داد؟

  دربند های پیشین مجموعه ای از نکات را ذکر نموده ایم که به وسیله آن ها می توانید یک مقاله را از انگلیسی به فارسی ترجمه کنید. اما موارد ذکر شده به تنهایی کافی نبوده و لازم است که شما از نکات دیگری برای ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان استفاده کنید.

  برای این کار از ترجمه مفهومی به جای ترجمه کلمه به کلمه استفاده کرده و ابتدا متنی که قصد ترجمه آن را دارید با دقت مطالعه نمایید. اگر فکر می کنید که توانایی ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی روان را ندارید سریعاً دست به کار شده و با استخدام مترجم از اتلاف وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

  در مراحل بعدی لازم است که دامنه لغات شما در زمینه مقاله مورد نظر گسترده بوده و با تسلط کاملی که به زبان مبدا دارید می توانید کلمات جدید و مهم را تعیین کرده و آن ها را جایگزین کلمات نامفهوم کنید.

  سبک متنی منحصر به فرد در ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله را فراموش نکنید!

  یکی از مهمترین وظایف مترجم که ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی را برعهده گرفته است آن است که در ترجمه متن انگلیسی به روش بیان متن دقت کرده و هماهنگ با سبک مقاله اقدام به ترجمه مقاله انگلیسی کند. برای مثال عموماً مقاله های انگلیسی که علمی هستند دارای سبکی رسمی بوده و از سبک های کنایه آلود، محاوره ای، کوچه بازاری، طنز آلود و… استفاده نمی گردد.

  گاه ممکن است که شما پاراگراف های مختلف مقاله را از انگلیسی به فارسی برگردانده باشید اما این پاراگراف هیچگونه ارتباطی به یکدیگر نداشته و پیوستگی لازم برای رساندن منظور را نداشته باشند. در این زمان برای انسجام ساختاری بین جملات می توان از حروف ربط استفاده کرده و تا حدودی مشکل مورد نظر را برطرف ساخت.

  برای ترجمه متن انگلیسی مترجم استخدام کنیم یا آنکه خود اقدام به ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله نماییم؟

  یکی از سوالات اساسی که ایجاد می شود آن است که برای ترجمه متن انگلیسی خود لازم است به استخدام مترجم بپردازیم؟ پاسخ به این سوال نیازمند درنظر گرفتن عوامل و فاکتورهای متعددی است که پاسخ همه آن ها نقش موثری در تصمیم گیری شما خواهد داشت.

  اگر می خواهید که ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله شما به صورت روان بوده و فکر می کنید که از علم کافی برای ترجمه متن انگلیسی برخوردار نیستید می توانید به استخدام مترجم فکری کرده و ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان را به کاردان آن بسپارید.

  در مقابل اگر خود شما دارای علم کافی برای ترجمه متن انگلیسی هستید می توانید با صرف انرژی و زمان مناسب یک ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله خوب را ارائه دهید. اما با توجه به آن که ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان اندکی زمان بر بوده و ممکن است انرژی و هزینه بسیاری را از شما بگیرد پیشنهاد می کنیم که به استخدام مترجم فکر کنید. حتی اگر برای ترجمه دانشجویی نیز وقت کافی ندارید کافه یادداشت در خدمت شماست!

  [av_promobox button=’yes’ label=’کلیک کنید’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ label_display=” link=’page,47′ link_target=” id=” custom_class=” av_uid=’av-27gnhf’ admin_preview_bg=”]
  کلیک کنید!

  مهترین نظریه های ترجمهقیمت ترجمه مقاله تخصصی و سفارش ترجمه
  [/av_promobox]

  ترجمه خوب چیست و برای ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی باید چه اصولی را رعایت کرد؟ ترجمه تکنیکی است که هیچ مترجمی نمی تواند ادعا کند تمام روش های آن را یاد گرفته است و دیگر نیازی به ابزارهای جدید ترجمه ندارد. به این خاطر است که تیم کافه یادداشت به فکر ارائه توصیه هایی برای مترجمان افتاد که اگر از آنها قبل، حین و بعد از ترجمه پیروی کنند خواهند توانست ترجمه عالی را به مشتری ارائه نمایند. هیچ مترجمی (حتی بهترین مترجم) نمی تواند از اطلاعات به روز مربوط به دنیای مترجمی بی خبر باشد، از ابزار های جدید ترجمه استفاده نکند و با کمک بهترین تکنیک ها و نکات کلیدی ترجمه، ویژگی بهترین را به یدک بکشد. از این رو، بهترین مترجم باید بتواند همواره خود را آپدیت و به روز نگه دارد. از همین رو، کافه یادداشت در این مطلب قصد دارد نکات کلیدی ترجمه و آموزش ترجمه را برای مترجمان حرفه ای ارائه دهد. برای داشتن ترجمه بهتر و آسوده تر با ما همراه باشید. قبل از شروع مهم است که بدانید در بهترین سایت ترجمه و مشاوره پایان نامه ترجمه تضمینی و ارزان در سفارش ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی انجام می گیرد با ما همراه باشید تا اصول ترجمه را برایتان معرفی کنیم و در بخش استخدام مترجم شما را با فرآیند بکارگیری مترجم در کافه یادداشت آشنا کنیم.

  ترجمه مقاله یکی از پرکاربردترین و مهم ترین نوع ترجمه ارزان ودقیق به شمار می آید که انجام صحیح و دقیق آن توسط مترجم عیار ارزشمندی آن را در نهایت، تعیین می کند. در حقیقت ترجمه مقاله برای قشری مانند دانشجویان و محققان که قیمت ترجمه برایشان در اولویت است درجه اهمیت زیادی دارد و بسیاری از محققان به دنبال این هستند که برای نتایج علمی به دست آمده خود یک ترجمه با کیفیت و مناسب را ارائه کنند. اما اهمیت ترجمه حرفه ای انگلیسی به فارسی چیست؟ در حقیقت شما برای به اثبات رساندن توانایی علمی یا به اشتراک گذاری اکتشافات خود نیازمند ترجمه مقاله هستید تا به واسطه آن بتوانید به افراد بیشتری دستاورد های خود را ارائه دهید و برای موفق شدن در عرصه های بین المللی از شیوه درست و مکتوب استفاده نمایید.

  ترجمه مقالات isi با بهترین قیمت

  ترجمه تخصصی انگلیسی

  چنانچه به دنبال ترجمه تخصصی متون انگلیسی خود هستید، این را بدانید تنها چند ترفند و نکته هست که باید به آنها دقت کنید. ترجمه انگلیسی به فارسی کار سختی است اما تمرین و دانستن میان بُر ها و تاکتیک های ترجمه کار شما را چند برابر راحت تر می کند. ترجمه تخصصی، اصول و روند خاص خود را دارد که در اینجا شما را با این اصول آشنا خواهیم کرد. این آموزش برای کسانی است که آماتور هستند و نیاز است که مراحل ترجمه تخصصی را یاد بگیرند تا بتوانند در ترجمه انگلیسی به فارسی، متنی روان و شیوا بوجود بیاورند. گام های ترجمه تخصصی را در پایین برای شما آورده ایم.

  برا یادگیری ترجمه بد نیست مقاله آموزش اس دی ال ترادوس که نوعی پلتفرم ترجمه است را بخوانید!

  [av_promobox button=’yes’ label=’کلیک کنید’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ label_display=” link=’manually,https://cafeyadasht.ir/blog/sdl-trados-practical-guide/’ link_target=” id=” custom_class=” av_uid=’av-2aere1′ admin_preview_bg=”]
  بد نیست بخوانید!

  آموزش رایگان SDL Trados در کافه یادداشت و نکات مربوط به آن!

  [/av_promobox]

  مقالات تخصصی که در کافه یادداشت ترجمه می شوند!

  اهمیت تخصص مترجم در ترجمه تخصصی

  ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس مقالات به طور کلی به دو نوع تخصصی و عمومی تقسیم بندی می شود که موررد دوم زمان و پروسه ی آسانتری دارد و شامل لغات پیچیده و خاص نیست که برای ترجمه نیاز به بررسی دقیق آنها باشد. از این رو مترجم زمان کمتری برای ترجمه و بازنویسی اینگونه مقالات صرف می کند. اما در مقابل ترجمه عمومی، ترجمه تخصصی قرار دارد که زمان بیشتری لازم دارد و این موضوع به دلیل وجود عبارات و کلمات تخصصی است. با این حال کیفیت نهایی فارغ از قیمت ترجمه مقاله تخصصی در این دو مورد بسیار کلیدی است. این گونه مقالات به رشته و تخصص افراد مرتبط هستند و کلیدی بودن انتقال مفاهیم در آنها امری مشهود و ثابت شده است. در نتیجه، مترجم باید یک دید و چارچوب کلی از رشته مورد نظر یا تخصص مذکور داشته باشد تا بتواند یک ترجمه روان و اصولی را در اختیار دانشجو یا محقق مورد نظر قرار دهد.

  ترجمه تخصصی متون در کافه یادداشت - ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

   ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی ISI

  ترجمه مقالات ISI یکی از جمله موارد پرطرفدار و مهم است که برای بسیاری از  دانشجویان و محققان اهمیت ویژه ای دارد. ترجمه این مقالات به دلیل اهمیت بالا و ریسک های متعدد نیازمند ارتباط نامحدود میان شخص درخواست کننده ترجمه مقاله و مترجم است. چرا که بسیاری از عبارات و مطالب موجود در این مقالات ممکن است مشمول ابهاماتی باشند که در ارتباط دوطرفه این دو نفر رفع شده و ترجمه بسیار کامل تر و با کیفیت تر در اختیار دانشجو/ پژوهشگر مورد نظر قرار می گیرد. در نتیجه بسیاری از تغییرات نهایی بعد از تحویل ترجمه انجام شده و نیاز به بازنگری دیگری نخواهد بود. برای این منظور تیم ترجمه کافه یادداشت امکان ارتباط مترجم و مخاطب را برای روند ترجمه دقیق تر و بهتر فراهم کرده است. این ارتباط می تواند از شروع روند ترجمه تا پایان آن ادامه یابد تا هرگونه ابهام و مشکلی به آسانی رفع شود. بسیاری از مشکلاتی که در حوزه ترجمه وجود دارند به همین عدم ارتباط مابین طرفین مربوط می شوند و این کار به کاهش ریسک و ترجمه نادرست منجر می شود.

  ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی تخصصی پزشکی

  ترجمه مقاله های پزشکی دنیای دیگری را به خود اختصاص می دهند که درجه اهمیت و بزرگی آنها را نشان می دهد. به این نوع ترجمه مقاله ها ویژگی حساس بودن و کلیدی بودن می دهند چرا که اگر ترجمه غیر اصولی و بدون کیفیت لازم باشد معنا و مفهوم موجود در متن اصلی به درستی به مخاطب منتقل نمی شود و فهوای کلام مقاله مورد نظر می تواند به کلی تغییر کند یا حتی تغییرات اساسی نیز داشته باشد. برای اینکه ترجمه این مقالات به صورت دقیق و حساب شده انجام گیرد لازم است تا مترجم و مخاطب با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و مخاطب برای ترجمه مقاله پزشکی به مراتب بهتر و با کیفیت تر لیست کلمات و عبارات تخصصی مهم را با مترجم چک کند تا در نهایت مقاله ای بی نقص و کامل به وی تحویل داده شود. فراموش نکنید که ترجمه مقاله پزشکی اگر توسط شخصی آشنا به این حوزه سپرده شود نتایج چه بسا بهتری نصیبتان خواهد شد.

  ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی تخصصی علوم پایه

  به غیر از حوزه پزشکی حوزه دیگری بنام علوم پایه وجود دارد که شامل ریاضیات، زیست و شیمی می شود. ترجمه مقالات علوم پایه همواره مورد نیاز محققان و دانشمندانی است که قصد دارند با انتشار مقالات خود در این جوزه دستاورد های خود را در سطح بین المللی ارائه کرده و نظریات شان را به اثبات برسانند. پس اگر یک بررسی کلی دیگری در این موضوع داشته باشیم متوجه اهمیت و اساس کلیدی این دست مقالات خواهیم شد. افراد فعال در این حوزه با انتشار مقالات خود تغییرات مهم و حساسی را در زمینه های یاد شده بوجود می آورند و نتایج تحقیقات آنها کلید مهمی برای دانشجویان و افراد تازه کار در این حوزه است تا بتوانند به واسطه این یافته ها نتایج جدید را رقم بزنند. در سایت کافه یادداشت شما می توانید ترجمه مقاله های علوم پایه خود را به ما بسپارید و با یک ترجمه ارزان و دقیق و با کیفیت روبرو شوید.

  ترجمه متون اقتصادی - ترجمه قرارداد - ترجمه تخصصی

  ترجمه مقاله تخصصی مهندسی

  ترجمه مقاله مهندسی مانند برق و مکانیک، صنایع، معماری و مابقی رشته های مرتبط از جمله مواردی است که به ترجمه های علمی و تخصصی مرتبط می شود. از این رو، بسیاری از افراد بعد از تالیف یا گردآوری مقاله مورد نظر خود نیازمند ترجمه دقیق آن هستند تا بتوانند آن را به واسطه هریک از زبان های زنده دنیا در ژورنال های علمی انتشار دهند.

  انتشار این مقالات در ژورنال های علمی موفقیتی بزرگ برای این افراد به حساب می آید. چرا که سخت گیری هایی که در حوزه ترجمه و روان بودن مفاهیم در این ژورنال ها صورت می گیرد به خودی خود، پروسه تایید گرفتن از چنین منابعی را سخت تر می کند.

  ترجمه مقاله تخصصی مدیریت

  مدیریت یکی از رشته های زنده و پویا در سراسر دنیاست که جزء علوم مهم و حساس دسته بندی می شود. مدیریت توسط بسیاری از دانشجویان و اساتید در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است و ترجمه مقاله های مرتبط با آن حساسیت و گستردگی این موضوع را به خوبی نمایان خواهد کرد. اگر ترجمه مقاله مدیریتی خود را به تیم کافه یادداشت بسپارید می توانید مطمئن باشید که قیمت ترجمه مناسبی را یافته اید و از طرفی کیفیت بین المللی ترجمه مورد نظر را از آن خود نموده اید. ترجمه مقالات علمی و تخصصی حوزه مدیریت تنها به دانشجویان آن خلاصه نمی شود و مدیران سازمانی یا حتی اساتید برتر فعال در این حوزه نیز به این مقالات و ترجمه آنها نیازمند هستند.

  ترجمه متن انگلیسی

  زبان های زنده ی ترجمه مقاله کدامند؟

  با آوردن نام ترجمه مقاله، یا ترجمه ارزان و دقیق یا حتی قیمت ترجمه، ترجمه تخصصی یا ترجمه عمومی ممکن است به فکر ترجمه به زبان انگلیسی بیفتید. اما ترجمه مقاله توسط تیم کافه یادداشت تنها به این زبان خلاصه نمی شود و شما می توانید ترجمه مقالات خود را به دیگر زبان های زنده دنیا مانند فرانسوی، استانبولی، عربی، روسی و غیره صورت دهید. در نتیجه جستجو برای یافتن دیگر مترجمی که به زبانی غیر از انگلیسی نیز مسلط باشد کاهش خواهد یافت و شما می توانید ترجمه های آتی خود را نیز به تیم ما بسپارید.

  ترجمه مقاله فوری چیست و چگونه انجام می شود؟

  ترجمه مقاله فارغ از تمامی نکات و مباحث کلیدی که دارد یک زمانبندی مشخص دارد. این زمان بندی ویژگی فوری بودن یا غیر فوری بودن به آن می دهد. بسیاری از افراد علاوه بر کیفیت و قیمت ترجمه به فاکتور دیگری مانند زمان بسیار اهمیت می دهند. از این رو زمان انجام ترجمه را به صورت فوری انتخاب می کنند. در صورتی که نیاز به ترجمه فوری دارید می توانید به تیم کافه یادداشت اعتماد کنید.

  نحوه محاسبه قیمت ترجمه نیز براساس:

  • تخصصی بودن/ عمومی بودن
  • نرخ ترجمه
  • انگلیسی به فارسی / فارسی به انگلیسی
  • تحویل فوری / تحویل عادی
  • نوع مترجم ( تازه کار/ حرفه ای)
  • پکیج ترجمه

  و بسیاری دیگر از موارد تعیین می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش قیمت ترجمه مراجعه نمایید.

  [av_promobox button=’yes’ label=’کلیک کنید’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ label_display=” link=’manually,https://cafeyadasht.ir/blog/how-to-write-a-paper/’ link_target=” id=” custom_class=” av_uid=’av-1xnffn’ admin_preview_bg=”]
  بد نبست بخوانید!

  اصول مقاله نویسی چیست؟
  [/av_promobox]

  پکیج های ترجمه چیست و چه مفهومی در ترجمه مقاله دارند؟

  سایت کافه یادداشت (بهترین سایت ترجمه و مشاوره پایان نامه) سه پکیج کلی را برای انجام ترجمه مقاله در اختیار شما قرار می دهد.

  • ترجمه عادی: ترجمه عادی با قیمت ترجمه کم و کیفیت قابل قبول برای مقالات عمومی و غیر تخصصی مفید است. از این رو اگر پروژه دانشگاهی معمولی دارید می توانید این نوع ترجمه را انتخاب کنید.
  • ترجمه خوب: هزینه کمتری نسبت به ترجمه عالی دارد اما کیفیت ترجمه تا حد بالایی حفظ می شود. این دسته برای ترجمه پایان نامه ها و موارد مشابه مفید است.
  • ترجمه عالی: با کیفیت ترین و بهترین نوع ترجمه به واسطه مترجمان خبره و حرفه ای. بخش ترجمه عالی برای کسانی که به ترجمه مقالات ISI جهت نشر در ژورنال های معتبر خارجی می اندیشند مناسب است.

  در پایان انجام پروسه ترجمه مقاله بازخوانی، ویرایش و بازنویسی انجام می شود تا هیچگونه ایراد و ابهامی پس از پایان ترجمه مقاله بوجود نیاید. ترجمه های مذکور بدون استفاده از ماشین های ترجمه و به صورت دقیق انجام می شود. در صورتیکه به ترجمه تخصصی نیاز دارید و قصد دارید از قیمت ترجمه آگاه شوید سایت کافه یادداشت کلیه اطلاعات و جزئیات مرتبط را برای از بین رفتن ابهامات در اختیارتان قرار می دهد.

  سواد و اطلاعات داخلی و خارجی در ترجمه انگلیسی به فارسی

  عمل ترجمه برای گروه های مختلف جامعه تعاریف مختلفی دارد. برای اشخاصی که مترجم نیستد، ترجمه صرفا یک متن است و برای مترجمان ترجمه نوعی فعالیت و کار قلمداد می شود. طبق گفته Anthony Pym (1933: 131, 149-50) ترجمه نوعی متن است از نقطه نظر “سواد خارجی” است اما فعالیت است از نقطه نظر “سواد و اطلاعات داخلی”. برای روشن تر شدن موضوع به اجازه دهید اطلاعات داخلی و خارجی را کمی برایتان بازتر کنیم.

  سواد و اطلاعات داخلی: در این فرآیند مترجم در مورد ترجمه از داخل فرآیند ترجمه عالی صحبت و تفکر می کند و می داند چطور باید آن را انجام داد و از فرآیندسازی معنای کلمات در دنیای واقعی آشنایی کامل داشته، مشکلات ترجمه و محدودیت های راحل های آن را می شناسد. برای مثال مترجم می داند که هیچ ترجمه ای آنقدر بی نقص نیست که به عنوان ترجمه مرجع شناخته شود. برای همین است که برای یک کتاب چندین نسخه ترجمه در بازار موجود است و نمی توان گفت کدام ترجمه، ترجمه اصلی است.

  اطلاعات و سواد خارجی: اشخاصی که مترجم نیستند یا به عبارت دیگر مشتری ترجمه هستند و با یک زبان که معمولا در کشورما زبان فارسی است آشنایی دارند بیرون زا فرآیند ترجمه تفکر و صحبت می کنند و برای آنها برآیند کار مهم است. آنها نمی دانند ترجمه عالی چطور انجام شده است و برایشان اهمیتی هم ندارد آنها فقط ترجمه را وقتی دریافت می کنند که انجام شده باشد و انتظار دارند به بهترین نحو انجام شده باشد.

  از دیدگاه خارجی مترجم، فرآیند مترجم شدن، درک و القا درخواست های ترجمه، تحقیق کردن درمورد معنای کلمات تخصصی، شبکه سازی، کلمات، گروه های اسمی، رجیستر، ویرایش ترجمه، تحویل ترجمه به مشتری، هزنیه ترجمه و دریافت وجه از مهمترین عناصر فرآیند ترجمه است. متن به عنوان بخش مهمی از فرآیند ترجمه عالی در نظر گرفته می شود اما همه چیز نیست. برای مشتری و از دیدگاه خارجی، متن به عنوان محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.

  از دیدگاه خارجی و مشتری، ترجمه عالی براساس تضمین واعتبار و وفاداری مترجم به متن سنجیده می شود. یکی از روش های ترجمه عالی که کاملا به این دیدگاه مشتری احترام می گذارد ترجمه هایی است که زمان و هزینه را جزو مهمترین فاکتورهای ترجمه در نظر می گیرد. درست است که زمان و هزینه جزو فاکتورهای مهم ترجمه هستند اما مهمترین نیستند با در نظر گرفتن این دو فاکتور ماشین های ترجمه زیادی اختراع شده اند که می تواند با سرعت بسیار بالایی محصول ترجمه را با هزینه پایین تحویل مشتری دهند اما آیا این ترجمه آنقدر که باید به متن وفادار بوده و اعتبار معنایی دارد؟ اجازه دهید فاکتورهای مهم از نظر مشتری یعنی اعتبار، سرعت و هزنیه را بررسی کنیم.

  اعتبارپذیری ترجمه چطور تعیین می شود؟

  اعتبارپذیری ترجمه تخصصی در ترجمه مقالات

  مشتریان ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی نیاز دارند به مترجم اعتماد کنند. آنها می خواهند ترجمه را به عنوان اساس حرکات بعدی شان در نظر بگیرند که از این نظر اگر آنها به مترجم اعتماد داشته باشند که متن مبدا را همانطور که باید به متن مبدا ترجمه کرده است، عمل ترجمه به خوبی انجام شده است. آنها باید به مترجم از نظر اعتبار ترجمه، تولید ترجمه عالی در زمان در نظر گرفته شده اعتماد داشته باشند.

  اعتبار متن ترجمه شده

  منظور از اعتبار ترجمه این است که مشتری بتواند به راحتی روی متن ترجمه شده مانور دهد و بداند که متن ترجمه شده دقیقا نمودی است از متن اصلی و انگلیسی. به بیان دیگر، اعتبار متان شامل خواست مشتری بر اساس فعالیت های آتی با فرض این است که رابطه خوبی بین متن مبدا و مقصد برقرار است یا به زبان ساده تر ترجمه خوب و عالی باشد.

  برای مثال، اگر ترجمه عالی به صورت مناقصه ای به مترجم سپرده شده باشد، مشتری به احتمال زیاد یک شرکت است. در این شرایط اعتبار ترجمه را می توان به این صورت دقت ترجمه در بیان ماهیت دقیق درخواست مشتری معنا کرد. به بیان دیگر ترجمه عالی می تواند بر اساس درخواست مشتری متفاوت انجام شود پس در نظر داشته باشید که مشتری از ترجمه ای قرار است برایش انجام دهید چه چیزی مد نظرش است تا بتوانید به راحتی با سرعت، زمان و هزینه ای که مشتری مد نظرش است، ترجمه عالی را تحویل دهید.

  ترجمه مقالات تخصصی isi با قیمت ارزان

  انواع اعتبارهای متنی در ترجمه انگلیسی به فارسی مقالات

  1. پیروی تحت اللفظی در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  ترجمه از معنای کلمه به کلمه متن اصلی پیروی کرده یا نزدیک ترین معنا را به متن مبدا دارد. ساختارهای نحوی متن مبدا نیز به هر صورت شده چه درست و چه نادرست در ترجمه نمود پیدا می کند.

  1. خارجی گرایی در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  ترجمه خوانش پذیری خوبی دارد اما کمی بوی زبان خارجی می دهد و از بعضی کلمات معنای خاصی در ذهن خواننده تداعی نمی شود. ترجمه را می توان به راحتی خواند اما معنا، معنای متن اصلی نیست.

  1. روانی در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  ترجمه برای خواننده متن مقصد همانقدر خوانش پذیری دارد که برای خواننده متن اصلی. متن به هیچ عنوان نیازی به بازگشت و خواندن دوباره یک جمله برای فهمیدن ندارد و می توان گفت ترجمه خوبی است از متن مبدا.

  1. خلاصه در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  ترجمه به طور کلی “اصل مطلب” متن مبدا را ادا می کند.

  1. تقسیر در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  ترجمه پیچیدگی ها و نکات مبهم متن مبدا را باز کرده با توضیحات که نتیجه تفسیرات ذهنی مترجم است متن مقصد را برای خواننده قابل فهم تر می کند.

  1. خلاصه – تفسیری در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  ترجمه بعضی از پاراگراف ها را خلاصه سازی کرده و درعین حال بعضی دیگر را تفسیر می کند. پیچیدگی های پاراگراف با تفسیر و توضیح ساده شده و پاراگراف های کم اهمیت تر نیز خلاصه می شوند.

  1. اقتباس در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  مترجم به نحوی با متن مبدا برخورد و آن را ترجمه می کند تا تثیری که خودش می خواهد (سوای تاثیری که نویسنده متن اصلی در نظر داشته است) را در خواننده متن مبدا بگذارد. درست مثل ترجمه متون بزرگسال که برای کودکان ترجمه می شود، یا ترجمه کتاب ها برای تلویزیون یا تبلیغات!

  1. رمزگذاری در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  ترجمه با متن مبدا به نحوی برخورد می کند که معنا یا مفهومش را برای گروهی مخفی سازد و برای گروهی دیگر کاملا قابل فهم باشد.

  با درک اعتبارپذیری ترجمه خوب اجازه دهید چند توصیه کوتاه برای ترجمه باکیفیت و بهتر برای شما عزیزان ارائه دهیم.

  ترجمه متن - ترجمه متون - ترجمه مقاله انگلیسی

  استخدام مترجم در کافه یادداشت با حقوق و مزایا بالا

  در صورتی که در حوزه‌ی ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی دارای نمونه کار، تجربه و تخصص هستید می توانید همکاری موفقی را با کافه یادداشت آغاز کنید.

  شما برای استخدام در کافه یادداشت می توانید ابتدا به بخش درباره ما سایت، مراجعه کرده و آشنایی کلی با تیم کافه یادداشت پیدا کنید.

  سپس می توانید از طریق صفحه همکاری با ما با، و تماس با شماره درج شده برای استخدام و ارسال رزومه، اقدام کنید. توضیحات لازم طی تماس به شما برای استخدام مترجم ارائه خواهد شد.

  از جمله مزایای همکاری با تیم کافه یادداشت می توان به حقوق مناسب، و تجربه شروع کار حرفه ای و فعالیت در حوزه های مختلف ترجمه، اشاره کرد. در کافه یادداشت سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی متون خود را می توانید در هر ساعت به صورت آنلاین ثبت کنید. ما در بهترین سایت ترجمه، روند ترجمه تضمینی و ارزان را به شما ارائه می دهیم.

  سفارش برای ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

  یکی از آسان ترین و بهترین راهها برای ترجمه مقاله تخصصی سپردن آنها به سایت های ترجمه است. بخشی که گروهی از متخصصان هر رشته گرد هم جمع شده اند و کارهای ترجمه را در نهایت دقت و کیفیت انجام می دهند برای سفارش ترجمه مقاله تخصصی میتوانید از این بخش اقدام کنید.

  [gravityform id=”1″ title=”true” description=”true”]

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  طرح تفصیلی پایان نامه چیست؟ در چه مرحله‌ای از تحقیق باید آن را بنویسیم؟
  پایان نامه

  طرح تفصیلی پایان نامه چیست؟ + راهنمای تکمیلی

  مهلت تمدید دفاع پایان نامه چند ترم است؟
  پایان نامه

  مهلت تمدید دفاع پایان نامه چند ترم است؟ [سنوات ترم 4]

  نقش و اهمیت استاد راهنما در پایان نامه
  پایان نامه

  وظایف استاد راهنما در پایان نامه [مشاوره پایان نامه]

  شرایط اختیاری شدن پایان نامه ارشد چگونه است؟
  پایان نامه

  شرایط اختیاری شدن پایان نامه ارشد چگونه است؟

  روش جمع‌آوری داده‌ در انجام پایان‌نامه
  پایان نامه

  روشهای جمع‌آوری داده‌ و داده سازی پایان‌نامه در کافه یادداشت ارائه شد!

  پایان نامه

  تاثیر نمره پایان نامه ارشد در معدل کارشناسی چقدر است؟

  پایان نامه

  انواع پرسشنامه برای پایان نامه ارشد و دکتری + انجام پرسشنامه پایان نامه

  پروپوزال و پیش پروپوزال چه تفاوتی دارند؟
  پایان نامه

  تفاوت پروپوزال و با پیش پروپوزال + انجام پیش پروپوزال

  روش صحیح منبع نویسی پایان نامه
  پایان نامه

  منبع نویسی پایان نامه توسط کافه یادداشت ارائه شد!

  نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری
  پایان نامه

  نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد [دانلود رایگان]