انجام پایان نامه ارشد شیمی تمامی گرایش ها + پشتیبانی رایگان 24 ساعته!

chemical engineering
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک سربرگ اضافه کنید

  انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

  رشته مهندسی شیمی (Chemical engineering) یکی از پر تب و تاب ترین رشته های مجموعه ریاضی فیزیک است که دانشجویان بسیاری علاقه مند به ادامه رشته مهندسی شیمی در مقاطع ارشد و دکترا می باشند. مهم ترین بخش رشته مهندسی شیمی، تربیت مهندسانی است که بتوانند گره از مشکلات جامعه باز کنند. به همین علت تخصص و تبحر در انجام پایان نامه مهندسی شیمی بسیار حائز اهمیت است. با ما همراه باشید تا نحوه انجام پایان نامه ارشد شیمی را توضیح دهیم.

  انجام پایان نامه ارشد شیمی

  برای انجام صفر تا صد پایان نامه در بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید: 09359816287

  گرایش های رشته مهندسی شیمی کدامند؟

  رشته مهندسی شیمی از گستردگی بسیار زیادی برخوردار بوده و به تبع دارای گرایش های مختلفی می باشد که هر کدام از گرایش های آن، تخصص های مختلف را در خود گنجانده است. گرایش های ارشد رشته مهندسی شیمی به شرح زیر هستند:

  • پالایش: دانش تبدیل نفت خام به فرآورده های نفتی
  • پتروشیمی: دانشی مختص به تبدیل شاخه ای از فراورده های نفتی به فراورده های غیر نفتی
  • پلیمر: دانشی که در آن پلیمرهای خام به پلیمرهای صنعتی تبدیل می شوند.
  • صنایع گاز: تبدیل گاز طبیعی به گاز قابل مصرف در این گرایش گنجانده می شود.
  • صنایع شیمیایی معدنی: این گرایش مربوط به تبدیل مواد شیمیایی استخراج شده از معدن به محصولات شیمیایی معدنی است.
  • صنایع: تبدیل نمودن مواد غذایی به محصولات غذایی مغذی تر و با طعم بهتر در این گرایش قرار دارد.
  • طراحی فرایندهای صنعت نفت: مسائل مربوط به صنایع نفت در این گرایش مطرح می گردد.
  • بهره برداری: گرایشی مستقل است و شامل دروس اکتشافات نفت، حفاری، مخازن هیدروکربنی و… می باشد.

  آیا می دانید ما به عنوان بهترین سایت ترجمه و مشاوره پایان نامه شناخته شده ایم؟

  • مراحل انجام پایان نامه ارشد شیمی

   مجموعه‌ ای از مراحل برای انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی وجود دارد که طی کردن آن ها برای کسب نمره قبولی و فارغ التحصیل شدن در مقطع ارشد الزامی است. مجموعه ای از مراحل دشوار اما مهم سبب می شوند تا شما یک فارغ التحصیل موفق رشته مهندسی شیمی شوید. بیایید با یکدیگر این مراحل را مورد بررسی قرار دهیم.

   1. انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

   هنگام انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد شیمی باید توجه کافی را به عمل آورد. لازم است بدانید که یک موضوع مناسب می تواند سبب پیشرفت تحصیلی و شغلی شما شده و بورسیه برترین دانشگاه های دنیا را از آنِ شما نماید. در مقابل با انتخاب نامناسب موضوع برای پایان نامه ارشد شیمی وقت بسیاری از شما گرفته می شود.

   با توجه به آن که زمان زیادی از وقت خود را صرف کار بر روی پایان نامه مهندسی شیمی خود گذاشته و ممکن است ماه ها و حتی سال ها برای آن وقت و هزینه صرف نماید پیشنهاد می کنیم که حتماً موضوعی را انتخاب کنید که برای شما جذاب بوده و از کندو کاش در آن خسته نشوید.

  [av_promobox button=’yes’ label=’کلیک کنید’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ label_display=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ gradient_color_direction=’vertical’ gradient_color_1=’#000000′ gradient_color_2=’#ffffff’ gradient_color_3=” border_promo=” border_promo_width=” border_promo_width_sync=’true’ border_promo_color=” border_radius_promo=” border_radius_promo_sync=’true’ box_shadow_promo=” box_shadow_promo_style=’0px,0px,0px,0px’ box_shadow_promo_color=” link=’post,9606′ link_target=” hover_opacity=” sonar_promo_effect=” sonar_promo_color=” sonar_promo_duration=’1′ sonar_promo_scale=” sonar_promo_opac=’0.5′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-595u17′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
  بد نیست بخوانید!

  انجام پایان نامه زبان انگلیسی – پایان نامه مترجمی زبان و پایان نامه آموزش زبان
  [/av_promobox]

  انجام پایان نامه مهندسی شیمی

  اطمینان از تکراری نبودن موضوع برای پایان نامه ارشد شیمی

  یکی دیگر از نکاتی که هنگام انتخاب موضوع برای پایان نامه مهندسی شیمی باید مد نظر قرار دهید آن است که موضوع شما باید کاملاً نوآورانه بوده و از انتخاب موضوعات تکراری خودداری نمایید. برای انتخاب موضوع می توانید به استاد راهنما و یا مشاور خود مراجعه کرده و از ایشان راهنمایی دریافت کنید.

  به علاوه می توانید با افراد متخصصی که فارغ التحصیلان موفق رشته مهندسی شیمی هستند مشورت نموده و یک موضوع مناسب و عالی را برای پایان نامه مهندسی شیمی خود انتخاب کنید. انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد مهندسی شیمی باید بر اساس گرایش مورد نظر بوده و در حیطه آن گرایش گنجانده شود.

  [av_promobox button=’yes’ label=’کلیک کنید’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ label_display=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ gradient_color_direction=’vertical’ gradient_color_1=’#000000′ gradient_color_2=’#ffffff’ gradient_color_3=” border_promo=” border_promo_width=” border_promo_width_sync=’true’ border_promo_color=” border_radius_promo=” border_radius_promo_sync=’true’ box_shadow_promo=” box_shadow_promo_style=’0px,0px,0px,0px’ box_shadow_promo_color=” link=’post,7154′ link_target=” hover_opacity=” sonar_promo_effect=” sonar_promo_color=” sonar_promo_duration=’1′ sonar_promo_scale=” sonar_promo_opac=’0.5′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-qd9qnc’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
  بد نیست بخوانید!

  کاهش درصد همانندجویی + راه کارهای رفع مشکل همانندجو!
  [/av_promobox]

  1. نگارش پروپوزال مهندسی شیمی

  پس از آن که موضوع پایان نامه شما مشخص شد وقت آن رسیده است که تحقیقات خود را در منابع علمی و تحقیقی آغاز کرده و اطلاعات کامل و جامعی در خصوص موضوع پایان نامه خود کسب کنید. جدیدترین و به روز ترین منابع علمی و تخصصی برای نگارش پروپوزال مهندسی شیمی به کار شما خواهد آمد!

  زیرا که قرار است در انجام پروپوزال ارشد خود موارد مختلفی اعم از بیان مسئله، اهمیت موضوع و هدف خود را مورد بررسی قرار داده و روش تحقیق خود را به طور کامل شرح دهید. به علاوه بر ذکر نمودن یک پیشینه کوتاه از تحقیقات به عمل آمده در پروپوزال مهندسی شیمی الزامی است. بنابراین با دقت هرچه بیشتر بررسی منابع خود را انجام دهید.

  1. انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

  پس از آن که پروپوزال خود را آماده کرده و به گروه مهندسی شیمی ارائه نموده و مورد تایید اساتید داور قرار گرفت وقت آن رسیده است که پایان نامه مهندسی شیمی خود را استارت بزنید. انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی باید کاملاً علمی انجام شده و بر اساس برنامه ریزی های دقیق به پیش برود.

  نگارش پایان نامه مهندسی شیمی را فراموش نکنید! این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و علمی بودن شما در پایان نامه شما به چشم خواهد آمد. هر پایان نامه مهندسی شیمی از فصول زیر تشکیل شده است:

  1. مقدمه ای بر موضوع پایان نامه ارشد مهندسی شیمی و اهمیت آن
  2. پیشینه پژوهش های انجام شده حول محور موضوع پایان نامه ارشد مهندسی شیمی
  3. ذکر مواد و روش ها، نرم افزارها، فرمول ها و منابع مورد استفاده
  4. نتایج حاصل از آزمایشات فصل سوم
  5. تفسیر نتایج

  رعایت شرایط و ضوابط هر دانشگاه برای نگارش پایان نامه ارشد مهندسی شیمی الزامی است.

  [av_promobox button=’yes’ label=’کلیک کنید’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ label_display=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ gradient_color_direction=’vertical’ gradient_color_1=’#000000′ gradient_color_2=’#ffffff’ gradient_color_3=” border_promo=” border_promo_width=” border_promo_width_sync=’true’ border_promo_color=” border_radius_promo=” border_radius_promo_sync=’true’ box_shadow_promo=” box_shadow_promo_style=’0px,0px,0px,0px’ box_shadow_promo_color=” link=’post,7033′ link_target=’_blank’ hover_opacity=” sonar_promo_effect=” sonar_promo_color=” sonar_promo_duration=’1′ sonar_promo_scale=” sonar_promo_opac=’0.5′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-3jvoqj’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
  بد نیست بخوانید!

  آموزش سابمیت مقاله isi + استخراج مقاله از پایان نامه

  [/av_promobox]

  ۴- دفاع از پایان نامه ارشد شیمی

  زحمات چندین ماهه و چندین ساله شما در جلسه دفاع از پایان نامه در مدت زمان ۲۰ دقیقه با ارائه یک پاورپوینت علمی و حرفه ای نشان داده خواهد شد. در این جلسه شما باید به نحو احسن از پایان نامه خود دفاع کرده و اساتید داور و حضار را قانع کنید که پایان نامه شما کاربردی بوده و می تواند گرهی از مشکلات رشته مهندسی شیمی باز کند.

  دانشجویان مهندسی شیمی در جلسه دفاع از پایان نامه باید قادر باشند که به سوالات حاضرین در جلسه و اساتید داور به خوبی پاسخ داده و با دلایل علمی کاربردی بودن پایان نامه خود را به اثبات برسانند.

  [av_promobox button=’yes’ label=’کلیک کنید’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ label_display=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ gradient_color_direction=’vertical’ gradient_color_1=’#000000′ gradient_color_2=’#ffffff’ gradient_color_3=” border_promo=” border_promo_width=” border_promo_width_sync=’true’ border_promo_color=” border_radius_promo=” border_radius_promo_sync=’true’ box_shadow_promo=” box_shadow_promo_style=’0px,0px,0px,0px’ box_shadow_promo_color=” link=’post,9830′ link_target=’_blank’ hover_opacity=” sonar_promo_effect=” sonar_promo_color=” sonar_promo_duration=’1′ sonar_promo_scale=” sonar_promo_opac=’0.5′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-1x0s0b’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
  بد نیست بخوانید!

  انجام پایان نامه مهندسی پزشکی تمامی گرایشات + پشتیبانی 24 ساعته!
  [/av_promobox]

  سخن پایانی

  انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی از دغدغه ‌های دانشجویان این رشته بوده و هر دانشجو به محض پذیرش در مقطع ارشد مهندسی شیمی با این دغدغه دست و پنجه نرم خواهد نمود. بنابراین بهتر است که هر چه زودتر دست به کار شده و مقدمات لازم جهت انجام پایان نامه مهندسی شیمی خود را آغاز کنید. تیم کافه یادداشت با بهره گیری از افراد متخصص علم مهندسی شیمی در هر کدام از مراحل فوق چراغ راه شما خواهند بود.

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  طرح تفصیلی پایان نامه چیست؟ در چه مرحله‌ای از تحقیق باید آن را بنویسیم؟
  پایان نامه

  طرح تفصیلی پایان نامه چیست؟ + راهنمای تکمیلی

  مهلت تمدید دفاع پایان نامه چند ترم است؟
  پایان نامه

  مهلت تمدید دفاع پایان نامه چند ترم است؟ [سنوات ترم 4]

  نقش و اهمیت استاد راهنما در پایان نامه
  پایان نامه

  وظایف استاد راهنما در پایان نامه [مشاوره پایان نامه]

  شرایط اختیاری شدن پایان نامه ارشد چگونه است؟
  پایان نامه

  شرایط اختیاری شدن پایان نامه ارشد چگونه است؟

  روش جمع‌آوری داده‌ در انجام پایان‌نامه
  پایان نامه

  روشهای جمع‌آوری داده‌ و داده سازی پایان‌نامه در کافه یادداشت ارائه شد!

  پایان نامه

  تاثیر نمره پایان نامه ارشد در معدل کارشناسی چقدر است؟

  پایان نامه

  انواع پرسشنامه برای پایان نامه ارشد و دکتری + انجام پرسشنامه پایان نامه

  پروپوزال و پیش پروپوزال چه تفاوتی دارند؟
  پایان نامه

  تفاوت پروپوزال و با پیش پروپوزال + انجام پیش پروپوزال

  روش صحیح منبع نویسی پایان نامه
  پایان نامه

  منبع نویسی پایان نامه توسط کافه یادداشت ارائه شد!

  نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری
  پایان نامه

  نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد [دانلود رایگان]